Логитип goodnovost.info

В Ірландії утворили історичний коаліційний уряд: націоналісти, які перемогли на виборах, лишилися в опозиції

28.06.2020 13:17

Парламент Ірландії у суботу, 27 червня, затвердив коаліційний уряд у складі трьох партій - правоцентристської "Фіана Файл?...

В Ірландії утворили історичний коаліційний уряд: націоналісти, які перемогли на виборах, лишилися в опозиції - фото

Парламент Ірландії у суботу, 27 червня, затвердив коаліційний уряд у складі трьох партій - правоцентристської "Фіана Файл", лівоцентристської "Фіне Гел" та Партії зелених.

Водночас націоналістична партія "Шин Фейн", яка на виборах здобула найбільший відсоток голосів, перебуватиме в опозиції. Новим прем’єр-міністром Ірландії став лідер "Фіана Файл" Майкл Мартін, який перейняв цю посаду в очільника "Фіне Гел" Лео Варадкара, передає BBC. Історичність чинного ірландського уряду полягає в тому, що в ньому беруть участь два традиційних політичних конкуренти - "Фіана Файл" та "Фіне Гел", хоча ідеологічно відмінностей між ними не так і багато.

Коаліційні перемовини тривали з лютого, коли в країні відбулися дочасні парламентські вибори. На них найбільший відсоток голосів здобула партія "Шин Фейн", яка обстоює необхідність возз’єднання з Ірландією Північної Ірландії - регіону у складі Сполученого Королівства.

Водночас опозиційна "Фіана Файл" і владна "Фіне Гел" посіли друге й третє місця відповідно. Спершу вони вели перемовини із "Шин Фейн", але домовитися про коаліцію не вдалося. Тому утворився коаліційний уряд на чолі з трьох партій, про який вони домовилися 15 червня. Відповідно до коаліційної угоди, очільник "Фіана Файл" Майкл Мартін став прем’єр-міністром, колишній прем’єр і лідер "Фіне Гел" Лео Варадкар - його заступником, а очільнику Зелених Еймону Раяну дістався портфель міністра транспорту, енергетики й клімату. Решту портфелів три партії розподілили між собою.

За домовленістю, Мартін очолюватиме уряд протягом 30 місяців, після чого прем’єр-міністром знову стане Варадкар. Лідерка "Шин Фейну" Мері Лу Макдоналд уже заявила, що "Фіана Файл" і "Фіне Гел" намагаються не допустити її партію до уряду, і назвала коаліцію "шлюбом за розрахунком".

Читайте также


Новости раздела

Популярные