Логитип goodnovost.info

Лукашенко каже, що дав сигнал відкрити справу проти опонента

29.06.2020 22:45

Президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що "дав сигнал" про затримання свого опонента, блогера Сергія Тихановського.

Лукашенко каже, що дав сигнал відкрити справу проти опонента - фото

Президент Білорусі Олександр Лукашенко визнав, що "дав сигнал" про затримання свого опонента, блогера Сергія Тихановського.

За словами Лукашенка, його політичні опоненти хочуть розхитати ситуацію всередині країни і "піти наступом на чинну владу".

"Так, я дав сигнал по Тихановському. Я щось не так зробив? Я хвилювався за свою країну, за яку я досі відповідальний. І я завжди буду відповідальний - у будь-якій ролі", - сказав Лукашенко на зустрічі з активом Мінської області, частину якої показав в ефірі телеканал "Білорусь-1" ввечері 28 червня.

Президент Білорусі також висловив припущення, що в керівництві Росії розуміють причини ситуації навколо "Белгазпромбанку" (дочірній банк Газпрому і Газпромбанку), в якій був заарештований ще один його опонент - Віктор Бабарико.

"Коли ми цей газпромівський банк прихлопнули - вони все зрозуміли... Всі страждають: ах, Лукашенко посадив ( Бабарика - ред.). А ми нікого туди не кликали, ми діємо за законом, як це було завжди", - заявив Лукашенко.

Шості президентські вибори в історії суверенної Білорусі призначені на неділю, 9 серпня. 65-річний Олександр Лукашенко керує країною вже 25 років.

Жодні президентські вибори (2001, 2006, 2010, 2015 років), окрім перших (1994 року), не були визнані вільними і справедливими на міжнародному рівні.

ЦВК Білорусі відмовила в реєстрації ініціативної групи відеоблогерові, авторові ютуб-каналу "Країна для життя" Сергієві Тихановському, бо він відбував 15 діб арешту і не міг особисто подавати документи. Тоді дружина блогера Світлана Тихановська заявила в ЦВК про свою ініціативну групу.

Після того Тихановського затримали знову 29 травня на передвиборчому пікеті його дружини. При цьому Лукашенко розповів про обставини затримання за 4 години до того, як воно відбулося. Тихановський досі перебуває під арештом, його дружина заявляла про погрози їй у зв’язку з участю в виборах.

Віктор Бабарико, якого вважають головним суперником Лукашенка і ймовірним переможцем виборів, звільнився з посади керівника "Белгазпромбанку", який майже повністю належить російському "Газпромові" і його структурам, 12 травня, коли оголосив про бажання балотуватися на виборах.

11 червня в "Белгазпромбанку" провели обшуки. Комітет державного контролю заявив, що порушено кримінальну справу за відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, і про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Голова КДК Іван Тертель заявив, що до справи причетний потенційний кандидат на посаду президента Віктор Бабарико. Рівно за 4 години до заяви Комітету держконтролю Лукашенко розповів про обставини справи "Белгазпромбанку".

18 червня Віктора Бабарика і його сина, керівника ініціативної групи Едуарда Бабарика, затримали. Наступними днями обом оголосили кримінальні обвинувачення, але не повідомляли, за якою саме статтею.

У лютому, ще до початку президентської кампанії, Бабарико в одному з інтерв’ю говорив про те, що Білорусь не стала економічно самостійною країною і що від інтеграції з Росією "люди виграють однозначно". "Із позиції звичайної людини будь-яка історія, яка об’єднує і яка полегшує життя з точки зору переїздів, єдиних норм і правил, використання інфраструктури і так далі - однозначно "за". І це треба розуміти. Мені здається, ставши частиною Росії, більшість з них скаже радісно "нарешті!". Скажуть, повірте!" - говорив, зокрема, він.

Читайте также


Новости раздела

Популярные