Логитип goodnovost.info

Навіщо КМІС маніпулює питанням про мову? - Тому що опитування замовила ОПЗЖ?

30.06.2020 11:42

Громадський діяч, співкоординатор Руху добровольців Простір свободи, організатор моніторингу щодо становища української мови Тара...

Навіщо КМІС маніпулює питанням про мову? - Тому що опитування замовила ОПЗЖ? - фото

Громадський діяч, співкоординатор "Руху добровольців "Простір свободи", організатор моніторингу щодо становища української мови Тарас Шамайда вказав на "багатоповерхову маніпулятивність" запитання про мову в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології, проведеному 20-23 червня 2020.

Про це він написав у соцмережі Facebook.

"Шановний КМІС! Ви професіонали і не можете не усвідомлювати багатоповерхову маніпулятивність Вашого запитання про мову меню (в опитуванні Київського міжнародного інституту соціології, проведеному 20-23 червня 2020).

По-перше, Ви робите підводку про буцімто багато дискусій навколо того "українською чи російською" (sic!) мають бути меню. По-друге, чомусь штучно в цій же підводці всі інші мови, крім української та російської, виводите за дужки, нав’язуючи респонденту московський дискурс про українсько-російську мовну дихотомію в Україні.

При цьому дивним чином у переліку варіантів нема саме того, який передбачений законом і який, зрештою, випливає зі здорового глузду:

"Українською - обов’язково; російською, англійською чи будь-якими іншими мовами - на розсуд власників закладу".

Думаю, Ви чудово розумієте, що саме цей варіант обрала б більшість респондентів, особливо, якщо не робити маніпулятивних підводок.

Але Ви ставите питання саме так як ставите, а потім результати з іще маніпулятивнішими заголовками використовуються в спробах штучно реанімувати "проблему російської мови" в Україні.

Не допоможете мені зрозуміти, навіщо Ви це робите?

Чи, якщо такі формулювання - вимога замовників, то хто ці замовники?

UPD. Пан Володимир Паніотто (директор КМІСу - "Н") підтвердив у коментарях, що первісний варіант запитання скоригований за бажанням замовника. Який побажав залишитися невідомим. Такий от скромний замовник. А Сергій Лещенко, який оберігати таємниці КМІСу не зобов’язаний, пише, що це "ОПЗЖ". Якщо так, то все стає на свої місця.

Читайте также


Новости раздела

Популярные