Логитип goodnovost.info

Вугільні шахти можуть стати центрами розвитку та застосування паливних комірок та технології з виробництва водню - досвід Німеччини

16.10.2020 21:56

Українська делегація під головуванням в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець ознайомилась із передовими водневими технологіями ...

Вугільні шахти можуть стати центрами розвитку та застосування паливних комірок та технології з виробництва водню - досвід Німеччини - фото

Українська делегація під головуванням в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець ознайомилась із передовими водневими технологіями в інноваційному центрі німецької компанії "h2herten".

Інноваційний центр побудовано на основі "вугільної шахти Евальда", що є особливо актуальним з огляду на сучасні виклики, пов’язані з трансформацією вугільних регіонів.

H2herten є муніципальним центром розвитку та застосування паливних елементів та технологій виробництва водню.

"Цей центр виступає майданчиком для випробування різних інноваційних технологій, зокрема виробництва та зберігання водню. Показовим є об’єднання бізнесу та муніципалітету, які працюють пліч-о-пліч, створюючи ідеальні умови для компаній, які можуть проводити дослідження та випробування технологій відновлюваної енергетики. Цей досвід є надзвичайно цінним для подальшоі" трансформаціі" вугільних регіонів в Украі"ні", - зазначила Ольга Буславець.

Окрім демонстраціи"них проектів, інноваціи"нии" центр має експериментальну енергетичну установку з повним циклом power-gas-power із накопиченням та зберіганням водню. Іноземні та національні компаніі" мають можливість тестувати своі" продукти у тісніи" співпраці з науково-дослідними інститутами та університетами.

Мер міста Гертен Фред Топлак продемонстрував водневу заправну станцію, яка є п’ятою у Рурському регіоні і збільшує щільність мережі німецьких водневих заправних станціи", та повідомив про плани перевести весь муніципальнии" транспорт на водень.

Усі водневі об’єкти були профінансовані Європеи"ською Комісією через Спільне підприємство у рамках проекту "Воднева мобільність Європи".

"Колишня шахта стала взірцем структурних змін та перетворень у Німеччині та у Європі загалом. Саме в цьому центрі ми наочно побачили потенціал водневих технологій з огляду на і"х секторальну інтеграцію в життєво важливі галузі економіки будь-якоі" краі"ни", - підсумувала очільниця Міністерства.

Водночас на базі центру планується створення туристичного осередку - розважальна та історико-культурна частина комплексу, а також готель.

Реструктуризація вугільних регіонів та впровадження сучасних технологіи" не було короткостроковим шляхом навіть для Німеччини. За останні роки декілька проектів, зокрема в рамках використання технологіи" водню та паливних елементів, були ініціи"овані та впроваджені в Рурському регіоні тільки завдяки спільним зусиллям політиків, промисловців та науковців.

Читайте также


Новости раздела

Популярные