Логитип goodnovost.info

Уряд дав старт залученню інвестицій у сферу зрошення та дренажу

21.10.2020 19:12

21 жовтня Уряд на своєму засіданні розглянув та затвердив План заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період д...

Уряд дав старт залученню інвестицій у сферу зрошення та дренажу - фото

21 жовтня Уряд на своєму засіданні розглянув та затвердив План заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

Як повідомив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський, план заходів було попередньо розглянуто та погоджено Координаційною радою з питань відновлення роботи та розвитку зрошувальних систем.

"Затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року - амбітна задача, яка дозволить виправити радянські помилки і здійснити ревіталізацію тих земель, що вже давно не потребують осушення. Це перемога, яка відкриває дорогу інвестиціям у сферу меліорації та закладає інституціональну основу в сталому управлінні системами зрошення та дренажу", - зазначив Роман Абрамовський.

Основними елементами впровадження Плану заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу на період до 2030 року є прийняття законодавчих змін, якими буде передбачено:

  • організацію об’єднань водокористувачів, яким можна буде передати управління гідротехнічною інфраструктурою;

  • створення національного оператора зрошувальних систем, як суб’єкта господарювання, для ефективного управління інфраструктурою та залучення кредитних та інших коштів;

  • модернізацію наявних систем та будівництво нових;

  • ренатуралізацію земель, які наразі через зміни клімату потребують відновлення і, можливо, будуть повернуті до певного екологічно доброго потенціалу.

Читайте также


Новости раздела

Популярные