Логитип goodnovost.info

Ольга Оніщук: За 9 місяців 2020 року в Україні зареєстровано понад 222 тисячі народжень

22.10.2020 23:15

Протягом січня-вересня 2020 року органами державної реєстрації актів цивільного стану України зареєстровано 222 026 народжень дітей, з ни...

Ольга Оніщук: За 9 місяців 2020 року в Україні зареєстровано понад 222 тисячі народжень - фото

Протягом січня-вересня 2020 року органами державної реєстрації актів цивільного стану України зареєстровано 222 026 народжень дітей, з них 52 908 свідоцтв про народження відділами ДРАЦС вручено у закладах охорони здоров’я, де народився малюк. Про це розповіла заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук.

"З січня 2020 року в Україні запроваджено експериментальний сервіс "єМалятко". Це перша в державі комплексна адміністративна послуга, при створенні якої застосовано принцип об’єднання послуг за життєвою ситуацією. Сьогодні послугу можна отримати за однією заявою, поданою не лише у закладах охорони здоров’я, де народилась дитина, а також у відділах державної реєстрації актів цивільного стану та центрах надання адміністративних послуг", - зазначила Ольга Оніщук.

"єМалятко" дає українським батькам можливість без бюрократії за однією заявою отримати від держави базові послуги, пов’язані з народженням дитини:

  • державна реєстрація народження дитини та її походження;

  • реєстрація місця її проживання;

  • призначення державної допомоги при народженні дитини;

  • призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

  • реєстрація дитини у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;

  • визначення належності новонародженої дитини до громадянства України;

  • внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому. За результатами впровадження сервісу "єМалятко" зареєстровано 25 899 народжень та надано 80 110 інших послуг

    "Найближчим часом така комплексна послуга буде доступна в усіх відділах державної реєстрації актів цивільного стану України", - зазначила начальник Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостилю Мін’юсту Ірина Дубиківська.

Читайте также


Новости раздела

Популярные