Логитип goodnovost.info

Прийнято постанову про затвердження Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання у вугільній галузі

13.01.2021 19:40

Сьогодні прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про затвердження Критеріїв оцінки допустимості державної допомог...

Прийнято постанову про затвердження Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання у вугільній галузі - фото

Сьогодні прийнято постанову Кабінету Міністрів України "Про затвердження Критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання у вугільній галузі", яку було розроблено спільно з Міністерством енергетики України та Проектом Європейського Союзу "Підтримка Антимонопольного комітету України у впровадженні правил державної допомоги".

Одним із ключових завдань постанови є створення правових та організаційних механізмів реалізації положень Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" у частині здійснення оцінки допустимості державної допомоги у вугільній галузі.

Постанова визначає критерії оцінки допустимості державної допомоги, яка надається суб’єктам господарювання у вугільній галузі на такі цілі:

  • закриття (ліквідацію) вугледобувних підприємств або їх відокремлених підрозділів;

  • покриття виняткових витрат;

  • забезпечення доступу до запасів вугілля;

  • заходи з технічного переоснащення та модернізації вугледобувних підприємств;

  • покриття поточних витрат. Впровадження запропонованого підходу щодо оцінки державної допомоги у вугільній галузі захищає в першу чергу інтереси держави, суспільства та суб’єктів господарювання від спотворення конкуренції та неефективного функціонування товарних ринків внаслідок неефективного та безконтрольного надання такої державної допомоги у вугільній галузі.

    Відсутність критеріїв оцінки допустимості державної допомоги у вугільній галузі призведе до втрати одного з інструментів ефективного державного втручання у сектори економіки.

Читайте также


Новости раздела

Популярные