Логитип goodnovost.info

Нова українська школа є основною реформою МОН у шкільній освіті, - Сергій Шкарлет під час зустрічі з Послом України у Фінляндії Ольгою Дібровою

14.01.2021 17:52

Сьогодні, 14 січня 2021 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України ...

Нова українська школа є основною реформою МОН у шкільній освіті, - Сергій Шкарлет під час зустрічі з Послом України у Фінляндії Ольгою Дібровою - фото

Сьогодні, 14 січня 2021 року, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Фінляндській Республіці Ольгою Дібровою в онлайн-форматі.

"Фінляндія - ключовий партнер у розвитку освітніх ініціатив. Фінський досвід є взірцем для шкільної реформи в Україні, з яким пов’язано багато елементів реформи Нової української школи. Станом на сьогодні це основна реформа Міністерства, яку ми, безперечно, маємо продовжувати", - зазначив Сергій Шкарлет.

Під час зустрічі обговорено наступні питання:

 • стан та перспективи подальшої імплементації проекту "Фінська підтримка реформи української школи";

 • продовження українсько-фінської співпраці в напрямі реформування освітньої галузі України;

 • програма "EU4Skills: Кращі навички для сучасної України";

 • перспективи запровадження проекту щодо шкільного харчування. За словами Сергія Шкарлета, саме проект "Фінська підтримка реформи української школи" надав експертну підтримку в розробленні нового Державного стандарту базової середньої освіти, що був затверджений у вересні 2020 року та є підґрунтям запуску НУШ у 5-9 класах з 2022 року.

  Крім того, Міністр розповів про успіхи команди МОН у запуску платформи "Всеукраїнська школа онлайн", плани щодо стратегії розвитку професійної освіти та перспективи змін у системі шкільного харчування.

  Посол України у Фінляндській Республіці Ольга Діброва своєю чергою розповіла про можливу співпрацю в реформі системи шкільного харчування, питаннями якого опікується перша леді Олена Зеленська.

  "Розвиток освіти між Україною та Фінляндією - флагманський напрям співпраці. Є пропозиції щодо продовження строків взаємодії, втілення нових ідей у науковій сфері та у вищій освіті. Також пропонується допомога в реформі шкільного харчування. Адже Фінляндія - перша країна, яка запровадила безкоштовне шкільне харчування", - зауважила Ольга Діброва.

  За результатами зустрічі домовлено про те, що пані Посол поінформує фінську сторону щодо зацікавленості МОН України у продовженні співпраці в галузі освіти і науки, напрацюванні нових освітніх ініціатив.

  **Довідково

  Одними з пріоритетних напрямів двосторонньої співпраці між Україною та Фінляндією є ефективна реалізація проекту "Фінська підтримка реформи української школи", імплементація додаткових програм з удосконалення освіти національних меншин та реформування української системи професійно-технічної освіти. Проект реалізується відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Фінляндської Республіки про реалізацію проекту "Фінська підтримка реформи української школи" від 5 березня 2018 року (ратифіковано Законом України № 2485-VIII від 03.07.2018).

  Нагадаємо, 1 грудня 2020 року було досягнуто домовленості з Фінляндією щодо продовження співпраці в напрямі реформування освітньої галузі України.

Читайте также


Новости раздела

Популярные