Логитип goodnovost.info

Мінфін затвердив Кодекс корпоративного управління НЕК УКРЕНЕРГО

04.02.2021 17:29

Міністерство фінансів України наказом №45 від 29.01.2021 року затвердило Кодекс корпоративного управління НЕК "УКРЕНЕРГО". Це стал...

Мінфін затвердив Кодекс корпоративного управління НЕК УКРЕНЕРГО - фото

Міністерство фінансів України наказом №45 від 29.01.2021 року затвердило Кодекс корпоративного управління НЕК "УКРЕНЕРГО". Це стало вагомим кроком корпоративної реформи на шляху впровадження в НЕК "УКРЕНЕРГО" Мінфіном, як суб"єктом управління, стандартів Керівних принципів ОЕСР з корпоративного управління та впровадження Політики власності НЕК "УКРЕНЕРГО", затвердженої Міністерством фінансів Україні у червні 2020 року.

Кодекс встановлює основні стандарти корпоративного врядування для державного сектору - правила, рекомендації та вимоги, дотримання яких сприятиме збалансуванню і захисту інтересів держави як акціонера НЕК "УКРЕНЕРГО", інтересів Товариства та громадян України, як основних стейкхолдерів.

Зокрема, документ визначає: принципи, за якими державою, як акціонером, наглядовою радою та правлінням здійснюється керівництво діяльністю НЕК "УКРЕНЕРГО"; механізми зовнішнього аудиту, внутрішнього контролю, системи управління ризиками; вимоги корпоративної етики, яких зобов’язані дотримуватися посадові особи НЕК "УКРЕНЕРГО"; політику розкриття інформації та принципи взаємодії зі стейкхолдерами, які покликані забезпечити дотримання високих вимог прозорості в діяльності НЕК "УКРЕНЕРГО".

Впровадження Кодексу сприятиме не лише створенню ефективної моделі корпоративного врядування, але й виконанню стратегічних завдань НЕК "УКРЕНЕРГО" із забезпечення енергетичної безпеки України та функцій оператора системи передачі, завершення процесу сертифікації згідно із Законом України "Про ринок електричної енергії" та вимогами Третього енергетичного пакета.

Документ розроблено з урахуванням рекомендацій "Кодексу корпоративного управління: ключові вимоги і рекомендації", затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Кодекс НЕК "УКРЕНЕРГО" є першим в Україні прикладом імплементації в корпоративних практиках підходів, визначених у національному Кодексі корпоративного управління.

Міністерство фінансів є активним учасником реформування корпоративного врядування в державному секторі. Так, у 2020 році Організація Економічного Співробітництва та Розвитку оприлюднила аналітичний Звіт "Реформа підприємств державної форми власності у секторі електроенергетики України", у якому відзначено реформи, які сприяли вдосконаленню практики корпоративного врядування НЕК "УКРЕНЕРГО". Координатором впровадження реформи корпоративного врядування у енергетичному секторі стало новостворене Управління корпоративного управління державними підприємствами.

Дотримання положень Кодексу забезпечить належний рівень захисту інтересів держави, як акціонера, підвищення прозорості ведення господарської діяльності НЕК "УКРЕНЕРГО", належну відповідальність членів органів управління, відповідне функціонування органів управління, ефективний зовнішній та внутрішній контроль, що в результаті буде сприяти розвитку ринку електроенергетики України та його інвестиційної привабливості, поступовому перетворенню НЕК "УКРЕНЕРГО" - оператора Об"єднаної енергетичної системи України у компанію світового рівня та його подальшого сталого розвитку.

Читайте также


Новости раздела

Популярные